Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Wpisz swój adres e-mail:

TRENING

Trening milon – łatwy, bezpieczny i efektywny

Milon to przede wszystkim fachowa wiedza i lata badań nad biomechaniką, fizjologią i efektywnością wysiłku fizycznego, podana w postaci wysokiej klasy sprzętu treningowego z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii. Na bazie wieloletnich badań i doświadczeń stworzono koncepcję łatwego, efektywnego i bezpiecznego treningu obwodowego.

Podstawą jest tu obwód siłowo - wytrzymałościowy, czyli tzw. obwód zdrowia złożony z 12 urządzeń ustawionych w kręgu:

Milon to skompaktowany trening siłowy i cardio, czyli niezbędne minimum dla zdrowia. Sekwencja ćwiczeń i dobór obciążeń są przemyślane i zbadane pod kątem ich efektywności. Płynny ruch bez dłuższych przerw pomiędzy urządzeniami pozwala utrzymać tętno na właściwym poziomie, a zmienny opór umożliwia budowę silnych mięśni, stawów oraz ścięgien. Sprawia też, że trening jest o 30% bardziej efektywny od tradycyjnego.

Po paru miesiącach regularnego treningu na milonie (minimum 6 treningów w miesiącu) klubowicz poprawia swoje możliwości na tyle, że chętnie korzysta również z innych części klubu, a milon pozostaje dla niego formą rozgrzewki lub szybkim i wygodnym treningiem właściwym.

17,5 minut

Tyle trwa jeden obwód, podczas którego użytkownik wykonuje 8 minitreningów na główne partie mięśniowe i układ krążenia. Dwa obwody dają w sumie 35 minut kompletnego treningu, którego efekty trwają do kilku godzin po ukończonej sesji treningowej.

Dla kogo trening milon?

Trening milon ze względu na możliwość dostosowania obciążeń może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno przez osoby początkujące, jak i zaawansowane jako rozgrzewka lub uzupełnienie podstawowego treningu. Bezpieczeństwo i ergonomia maszyn sprawiają, że sprzęt jest dedykowany również jako trening medical fitness dla osób po urazach czy seniorów.

Najważniejsze dla Twoich podopiecznych

  1. Czas trwania treningu jest optymalny, to 35 minut na kompletny zestaw, po którym organizm nadal „trenuje”, co sprawia, że użytkownik szybciej chudnie.
  2. Użytkownik nie musi dopasowywać ustawień, bo sprzęt z pomocą karty chipowej automatycznie dostosowuje wszystkie parametry, takie jak wysokość siedziska czy opór, a dzięki temu jest bezpieczny i bardzo prosty w obsłudze.
  3. Trening milon gwarantuje satysfakcję. Wystarczy 6 treningów w miesiącu po 35 minut, by osiągnąć zamierzony cel.
  4. Żadnych ciężarów. Obciążenie jest ustawiane elektronicznie, z dokładnością do 1 kilograma.
  5. Trening jest o 30% bardziej efektywny od tradycyjnego treningu ze względu na możliwość zróżnicowania obciążenia dla ruchów koncentrycznych i ekscentrycznych.
  6. Są pod stałą opieką trenera, który na bieżąco z pomocą technologii milon CARE monitoruje przebieg treningu i efekty, a także motywuje do regularnych treningów.